איש יושב על עט כמשל לבלוג

היום בו מצאתי את שמי מופיע בבלוג של מישהו אחר

כך זה קרה:

חברה טובה פנתה אלי וביקשה את עזרתי, היא רצתה שאעזור לה להשיג מקרן לקראת משהו שהיא מתכננת. כמובן שנרתמתי לעזור וגם שאלתי מה היא מתכוונת לעשות עם המקרן והיא אמרה שהיא צריכה אותו כדי להציע נישואין לחבר שלה. וואו! הופתעתי בענק מהאומץ ומנקיטת היוזמה (אני מוכרח לציין שזו לא הפעם הראשונה שאני רואה אותה מחליטה שהיא רוצה משהו ואז גם הולכת על זה בכל הכוח – היא אלופה בזה!).

הפעם, חוץ מהמקרן היה חסר לה שם עוד דבר. היה חסר לה שקט. היא הייתה מאוד לחוצה ומאוד מבולבלת כאילו הרבה דברים התרוצצו לה בראש באותו רגע. מיד ראיתי הזדמנות לעזור והזמנתי אותה אלי לשיחה של שעה בהבטחה שלאחריה היא תרגיש הרבה יותר טוב.

תוך זמן קצר היא אצלי. פולטת בשצף את כל המחשבות שמטרידות אותה ואני מבין שהיא לוקחת את כל הסיפור הזה בגישה די מכבידה. באותו רגע החלטנו שאנחנו לא ממשיכים להתייחס לתהליך הזה בצורה כזאת כי היא הרי רוצה שיהיה לה כיף ולכן ביקשתי ממנה לבחון את האפשרות לראות את זה כמשחק. משחק שבסופו יש הצעת נישואין. וכבר התרחב על פניה חיוך ענק!

בשלב הבא ביקשתי ממנה שתפרוס בפני את המחשבות שלה, אך במקום לחשוב בלי סדר אני שאלתי את השאלות והיא ענתה. את התשובות שלה כתבתי בצורה מסודרת על לוח (אני מוכרח לציין שהלוח הפתיע אותי – מלא מחשבות ועדיין נשאר בו קצת מקום). שאלתי על המשאבים שעומדים בפניה. גילינו כמה זמן יש לה, מה התקציב וכמה אנשים יכולים לעזור לה (קרוב ל-30 שמות של אנשים שאפשר לסמוך עליהם היו כתובים על הלוח). שאלתי מה הדברים שהיא צריכה להשיג מבעוד מועד ומה המטרות הקטנות שעליה להשיג בזמן שיש לה. שאלתי איך היא רוצה להרגיש כשהיא עושה את זה ומה זה אומר לגבי הבחירות שלה, מה מותר לה, מה אסור לה ומה היא חייבת לעשות כדי שזה יקרה. ודבר חשוב נוסף, תיכננו את כל תהליך האצלת הסמכויות כך שגם העזרה שהיא תקבל תהיה מדויקת ומסודרת ולא תגבה ממנה מחשבות מעייפות מיותרות ותחושות לא נעימות.

לאחר שעה של תכנון היא יצאה לשחק את המשחק החדש שלה ואני נשארתי סקרן. שבועיים נוספים לאחר מכן קיבלתי SMS שאומר "מגיע לי מזל טוב 🙂 אני חוזרת לישון, פרטים בקרוב! המון המון תודה" 

מיותר לציין שהתמוגגתי מאושר!

לאחר מספר ימים מצאתי את שמי מופיע ברשימת התודות בבלוג שלה והתרגשתי מאוד.

אז תודה לך מקסימה שלימדת אותי שוב שיעור באמביציה ובהגשמת חלומות, ותודה גם שהסכמת שאספר את הסיפור הזה. (כאן תוכלו למצוא את הסיפור מהזווית שלה).

ולכם, תבינו – זה לא הרעיון שבשמו אנחנו מגיעים להתאמן אלא בשם הביטחון, השקט הפנימי וההנאה שאנחנו רוצים שיהיו לנו כשאנחנו מתקדמים לעבר מקום שמפחיד אותנו או שהוא דורש מאיתנו מעבר למה שאנחנו חושבים שאנחנו מסוגלים.

כמעט לכולנו יש מקומות כאלה בחיים, ולפעמים צריך רק שעה של תכנון בשיטות הנכונות כדי להבטיח את הגשמת החלום.

כלי ניהול פרויקטים, משימות ומטרות אלה טכניקות שמתאימות לחיי היום יום של כל מי שרוצה להשיג משהו חדש בהנאה וללא הפרעה. אז תשתמשו בזה, זה כיף!

 

(Visited 63 times, 1 visits today)