מעשי זה הרוחני תמונת ורדים

הרוחני זה המעשי החדש

שוב סיפור אמיתי שלשמחתי הייתי חלק ממנו והוא מאפשר הצצה לישיבת צוות חשובה מאוד שעסקה בפיתוח חברת סטארטאפ צעירה עם עתיד גדול.

הצטרפתי בפעם הראשונה לישיבה יחד עם שני שותפים צעירים שאימנתי בעבר, אנשים בעלי חזון, רצון עז להצליח וכוונות לעשות טוב בעולם, כשאיתנו מנהל פיתוח עסקי, אדם מיוחד בעל ניסיון רב בחברות גדולות מאוד במשק שמלווה את פיתוח הרעיון עוד מהימים הראשונים שלו.

מיד כשהתחילה הפגישה הבנתי למה אותם שותפים לפרויקט התחברו ברמה כל כך עמוקה לאותו מנהל פיתוח עסקי כבר בפגישה הראשונה שלהם איתו. הסיבה היא שאותו אדם נגע להם בדיוק בנקודה הרגישה ביותר – בנשמה! הוא צבר כל כך הרבה ניסיון עסקי שהוא מבין שהמהות החשובה ביותר היא החיבור הרגשי והרוחני בין אנשים לעצמם, לסביבה ולרעיון.

מהרגע שהפגישה התחילה הוא בחן את המעטפת ולא רק את המוצר, הוא ידע לבחון את רמת האמונה של כל היושבים בחדר לגבי אותו פרויקט חוצה גבולות, למצוא מקומות של חוסר איזון ולהכניס אותם לפרופורציה תוך שימוש בגישה נכונה. זה היה פשוט, פשוט מאוד, פשוט נהדר!

לדעתי את הגישה הזאת כולנו צריכים לאמץ, במיוחד מי שרואה את עצמו נוגע בחייהם של אחרים או מפתח רעיונות גדולים מהחיים. זו גישה שמכוונת כל אחד ואחת מאיתנו להתבונן פנימה ולשאול – האם לפני שאני עושה את השינוי אני באמת מקבל את המציאות כמו שהיא? האם אני באמת מאמין במקום שאליו אני שואף להגיע?

הסיבה להתבוננות הזאת פשוטה. כי הרי מי שפועל כשהוא לא מקבל את המקום בו הוא נמצא יכול בקלות לקבל החלטות לא שקולות רק כדי להיחלץ מהמקום הזה, בכך לגזור על עצמו עתיד שגם אותו הוא עלול שלא לקבל. מעבר לכך שלמי שפועל בחוסר אמונה יש שתי אפשרויות עיקריות. האחת היא לפעול לאט מידיי, לא להזרים מספיק אנרגיה ובכך "להרוג" את הרעיון או המטרה, והשנייה היא לפעול מהר מידיי, להפעיל לחץ רב מידיי על מערכות שעדיין לא בנויות לכך, לפעול בצורה לא אחראית מספיק ולבסוף לנסות ולהיחלץ מתחת להריסות של הפרויקט.
שתי האפשרויות לא מאפשרות זרימה עם הקצב הטבעי של היקום.

למזלנו קיימות גם דרכים אחרות. הראשונה היא להתחיל בקבלה מוחלטת של המצב הנתון ומציאת כל היתרונות שלו. ברגע כזה הגיהנום עלי אדמות של כל אחד נעלם ומתגלה גן העדן בו קיימות כל האפשרויות לצמיחה, בנוסף לשלווה ולתחושת הביטחון הפועמות מבפנים.
השנייה היא להאמין. להאמין שכל מה שקרה היה צריך לקרות. להאמין שיש קצב טבעי לדברים שרק פשטות וזרימה עם הקצב יכולות לעמוד בו באופן המדויק ביותר. להאמין שהיקום ישקף לנו את הדרך הנכונה. לעשות פעולה ולחכות לתגובה של היקום לפעולה הזאת לפני שעושים עוד פעולה. לפעול כשהלב עובד והראש נקי.

רבים יכולים לומר עכשיו אני חי בסרט, שאני מתאר מצב אוטופי. מבחינתם מדובר בגישה לא הגיונית, שאננה וחסרת כל סיכוי להצלחה על אחת כמה וכמה שלא כל אחד יכול לאמץ את הגישה הזאת.
מבחינתם הם צודקים, ועדיין, זו לא האמת המוחלטת. ישנם רבים בעולם שכבר השיגו הצלחות היסטריות תוך שימוש בגישה הזאת והם מוכנים ללמד אותנו איך עושים זאת. מה שיפה זה שכולנו יכולים ללמוד את זה, זה רק עניין של תרגול והתמדה לאורך זמן והליווי הנכון של מישהו שכבר היה שם ומאמין שזו הדרך הנכונה.

עוד פוסטים רלוונטיים לנושא:

הסוד – הטעות הגדולה ביותר בחיים שלך!
מיהו אדם רוחני?

 

(Visited 25 times, 1 visits today)