צמח צומח מתוך אספלט

מה מניע אותך?

כל אדם יכול להיזכר ברגעים בהם ויתר על משהו שמאוד רצה רק בגלל שלא ידע איך להגיע אליו. אני מציע לך להתבונן בחייך ולחפש רעיונות עליהם ויתרת מאותה סיבה. האם זה נכון שאם ההחלטה שלך הייתה לעשות את כל הנדרש כדי לפתח רק חצי מהרעיונות הללו החיים שלך היום היו שונים בתכלית?

אז יכול להיות שנזהה את עצמנו כאנשי הסוג הראשון אבל זה רק בגלל ששכחנו שישנם הרבה דברים שלא ידענו איך אנחנו עומדים להגשים ומסיבה מסוימת בכל זאת יצאנו לדרך והגשמנו אותם.
האם ידענו כיצד רצים לפני שעמדנו על הרגליים בפעם הראשונה ועשינו צעד אחד קטן קדימה? האם ידענו כיצד לשלוט ברכב בצורה מושלמת ברגע בו אחזנו בפעם הראשונה בהגה? האם ידענו את כל השפה העברית לפני שהתחלנו לברבר?
כמובן שהתשובה היא לא, אך למרות זאת באותם מקרים זה היה טבעי לבחור להתמודד עם הפחד ועם חוסר היציבות וליצור מצב שבחלק מהמקרים הוא אפילו מסוכן.
אף אחד לא אוהב ליפול כי נפילה נתפסת ככאב בלתי נמנע. עדיין במקרים מסוימים לבני אדם ישנה נטייה לצאת מגדרם ולנסות וזה רק כי יש להם סיבה מספיק טובה! אנחנו רוצים להוכיח שאנחנו מסוגלים. רוצים לקבל תשומת לב. רוצים להצליח לעשות את מה שכולם סביבם עשו. יותר מהכול אנחנו רוצים את התגמול הרגשי על המאמץ חסר הפשרות. אלה מקרים בהם אנחנו לא נדע איך ועדיין נאמין שה-"איך" יתגלה לנו ככל שנמשיך ונתקדם.
אז איך זה שפעם עשינו והיום כשאנחנו רוצים להשיג יעדים אנחנו נתקעים? זה קורה כי ישנה אשליה שהיום יש לנו יותר מה להפסיד אם ננסה מאשר מה להרוויח מהניסיון.

פוסטים רלוונטיים נוספים:

רוצה ללמוד כיצד להשיג שליטה רגשית?
כל מה שצריך לדעת על ליווי להתפתחות אישית!

(Visited 28 times, 1 visits today)