צעידה במסע החיים

איש צועד במסע

המשפט הידוע "גם מסע בן אלף מילין מתחיל בצעד אחד קטן" של לאו דזה
מתאר באופן מושלם צעידה במסע החיים של כל אחד ואחת מאיתנו.

בעצם, אותו פתגם מפורסם מהמאה השישית לפנה"ס מתאר את חייו של כל יצור חי בכל סוג של מסע.

אנחנו רגילים לחבר את הפתגם הזה לקונוטציה חיובית. אנחנו נאמר את הפתגם הזה לאחרים או לעצמנו כאשר נדע שדרך ארוכה סלולה לפנינו ועלינו רק לפסוע בה. ובאמת, ישנם מסעות טובים בחיים, תהליכים התפתחותיים של חיפוש משמעות ואושר, כאשר מנגד ישנם מסעות לא הכי טובים, כאלה שסופם יכול להיות קשה וכואב.

גם אותם מסעות קשים מקיימים בדיוק את אותו החוק, רצף של צעדים קטנים לאורך זמן לכיוון הכאב בהכרח יובילו אל הכאב!

אתם בטח תוהים איך זה שבבלוג שאמור להיות חיובי אני כותב דברים כל כך לא מעודדים, והסיבה היא שרוח התקופה יכולה להפוך מצבים כאלה לקרש עצום בחיינו.

אנחנו תמיד עומדים בפתחה של הזדמנות חדשה. כבני אדם שמאוד מורגלים לחיות בצורה תבניתית יש לנו את האפשרות להגיע למיצוי של מרחב מסוים ולהיכנס למרחב חדש.

אך כמעט באופן אוטומטי אנחנו מסתכלים קדימה ואומרים "הפעם הדברים הולכים לקרות אחרת", וזה קורה לנו בכל פעם שהחלטה חדשה מתקבלת. אז שוב אנחנו מאפשרים לעצמנו את אחת מההזדמנויות הללו ולעיתים אנחנו טועים לחשוב שאנחנו חייבים לעצור הכל ולהתחיל מהתחלה. אבל לא. אנחנו יכולים לשנות מעט את הכיוון שאליו אנחנו הולכים, במקרים רבים זה יכול להספיק.

מי מאיתנו שמרגיש שהוא הולך בדרך שבסופה יהיה לו רע יכול בכל רגע נתון לפנות לכל אחד מהשבילים שנמצאים סביבו ולהתחיל לצעוד בהם לעבר יעד שונה.

אם נהיה מוכנים לפתוח את הראש ולקבל גישות חדשות וכלים יעילים יותר אלה שכבר יש לנו בסוף המסע האישי בן אלף המילין מצפים לנו חיים שהם חגיגה.

Photo by marcolm freedigitalphotos.net

(Visited 60 times, 1 visits today)