נורה ובתוכה מים

אם יש בעיה – רעיון הוא הפתרון!

1.8.12  05:58

ישנה טענה שאני נתקל בה הרבה כשאני מציג את עצמי כמאמן שעוסק גם בפיתוח רעיונות והטענה היא – "כל המאמנים הטובים פונים לתחום העסקי רק בגלל שיש בו כסף, ומשאירים קהלים שלמים ללא מענה מתאים ומקצועי בתחום האישי!"

"ובכן", אני מסביר תמיד, "נתחיל מזה שישנם מאמנים אישיים מדהימים לתחומי החיים השונים, ויחד עם זאת, אצלי זה שונה כיוון שפיתוח רעיונות מתאים גם למתאמנים פרטיים שרוצים לשפר את איכות חייהם ע"י פיתוח של רעיונות אישיים".

רעיון, גבירותיי ורבותיי הוא חלק בלתי נפרד מחייו של כל אדם והוא מתקיים בכל תחום!
רעיון הוא בעצם הגשר בין כל בעיה לפתרון ובין כל מצב נתון לחזון והוא לעולם לא יהיה מוגבל לפן העסקי בלבד.
כשמגיע אלי מתאמן ואומר שיש לו בעיה בחיים האישיים אנחנו קודם כל בודקים שיש לו סיבה מספיק טובה לצאת מהבור בו הוא נמצא וכשיש את הסיבה הזאת אנחנו נתחיל לחפש רעיונות חדשים כיצד לעשות זאת.
רעיון טוב של שיתוף פעולה יכול לשפר את התקשורת בין אנשים.
רעיון טוב יכול להעצים את השמחה בתוך הקן המשפחתי.
רעיון טוב שיש בו אלמנט של התמודדות עם הפחד יכול להצמיח ולהעצים את ההתפתחות האישית של המתאמן.
רעיון טוב יכול להכניס כיף ותשוקה לאורח החיים גם אם הוא מתלבש בול על שעות הפנאי והתחביבים.
רעיון טוב יכול לשפר את יכולת הריכוז בתהליכי למידה ולהוביל למצוינות מתוך הנאה.
ועוד, ועוד……..

בקיצור – רעיון הוא הפתרון!

כשהוא מגיע כל מה שנשאר לעשות זה להפוך אותו למשימה מנוהלת היטב, מוחשית, מוגדרת ומתוכננת כך שכל מה שנצטרך לעשות זה להתקדם בדרך עד שנראה את הרעיון כשהוא מוגשם, חי ובועט בכל הכוח.
גם האימון האישי לפיתוח רעיונות היה פעם רק רעיון שבא כתשובה לשאלה ששאלתי שוב ושוב במשך תקופה של חקירה אישית – "לאיזה תחום בחיים הכי הייתי רוצה לפנות כמאמן? על מה הכי הייתי רוצה לעבוד עם אנשים והוא לא יגביל אותי לתחום האישי או העסקי?"
משם הגיע הרעיון אותו הפכתי למשימה אותה אני מקיים בפועל בכל יום ובכך מפתח את הרעיון הזה ורעיונות אישיים אחרים בכל יום על מנת שאגיע בכיף לכל אותם מקומות בהם אני רוצה להיות.

אז מה הרעיון שלך?
מה בכוונתך לעשות כדי להוציא אותו לפועל?

(Visited 101 times, 1 visits today)